Kobiety i asertywność

Od niedawna kobiety mogą wreszcie czerpać korzyści wynikające z ich praw, uznawanych już od dłuższego czasu. W dzisiejszych czasach (2011r) coraz popularniejsze stają się warsztaty dla kobiet z zachowania asertywnego w tym także warsztaty umiejętnego postępowania. Społeczeństwo dziś uznaje, że ideał kobiety jako słodkiej i uległej, jest nieodpowiedni. Zmiany takie zaczynają być widoczne na całym świecie. Kobiety w niektórych społeczeństwach muzułmańskich zaczynają otwarcie dążyć do osobistej i politycznej równości. 1990R przeprowadzono w Japonii badania które wykazały że 28% pracowników dobrze przyjęłoby kobietę jako szefa. Dziesięć lat temu procent ten wynosił zaledwie 12. W książce Phelps i Austin prezentują style zachowań czterech typów kobiet. Doris Wycieraczka, Agata Agresywna, Iris Pośrednia, April Asertywna.
Agata podąża swoją drogą ale ma niewielu przyjaciół, Iris jest przebiegła dlatego zdobywa zazwyczaj w życiu to czego potrzebuje, czasem jej ofiary nawet o tym nie wiedzą. Doris choć najczęściej rezygnuje ze swoich pragnień, jest bardzo chwalona przez mężczyzn i przedstawicieli władzy jako dobra kobieta. April jako kobieta szczera i otwarta do niedawna miała z tego powodu kłopoty w szkole, pracy.
(Odwiedź całodobowe odtrucie alkoholowe Warszawa)
W dzisiejszych czasach asertywna kobieta jest doceniana przez społeczeństwo, tak przez mężczyzn jak i przez inne kobiety. Potrafi wybrać swój własny styl życia. Może podjąć decyzję o zajmowaniu się domem. Może wybrać karierę w zawodzie zdominowanym przez mężczyzn i cieszyć się w pewnością siebie. Asertywna kobieta w swoich relacjach seksualnych może swobodnie przejąć inicjatywę, domagając się tego czego pragnie. Kobieta asertywna może ponadto stanowczo powiedzieć „nie” i zdecydowanie nie obstawiać przy swoim – odpowiadając na prośby na przysługę na niechciane seksualne propozycje, na oczekiwania rodziny że „ona zrobi wszystko”. Kobieta asertywna to osoba wykazująca cechy, które popieramy – za to lubi siebie i jest bardziej lubiana przez innych.
leczenie uzależnień Warszawa

Dodaj komentarz